Vyhľadávanie Vyhľadávanie na základe zadaných kritérií.

S týmto užitočným nástrojom, môžete v špecifikovanom priečinku vyhľadávať na základe zadaných kritérií, ktoré sa zhodujú s hlavičkami správ.

Všeobecný prehľad

Môžte si jednoducho zvoliť priečinok, v ktorom chcete vyhľadávať, napíšte vyhľadávacie kritéria, a potom zvoľťe časť správy, kde sa má vyhľadávať. Keď odošlete vyhľadávaný text, pod týmto políčkom na vyľadávanie sa zobrazí výpis nájdených správ. Môžte si zvoliť správu, ktorú si želáte prečítať, tak ako normálnu správu.

Treba poznamenať,že keď čítate správy a potom pôjdete do sekcie vyľadávanie, nastaví sa ako priečinok na vyhľadávanie váš aktuálny priečinok. Napríklad, ak ste v priečinku "Priatelia" a ptom kliknete na "Vyhľadávanie", priečinok" Priatelia" sa nastaví na vyhľadávanie.

Cez čo vyhľadávať

Na ľavo od textového poľa, vidíte rolovacií zoznam miest, v ktorých je možné vyhľadávať. To zahŕňa: Telo správy, Všade, Predmet, Od, Kópia, Komu.

Telo - Vyhľadáva v tele správy. Toto je hlavná časť správy, kde je umiestnená dôležitá časť správy.

Všade - Toto vyhľádava všade, zahrňujúc aj hlavičku správy. Pokiaľ si nieste istý, či toto chcete, pravdepodobne to nieje to čo potrebujete. Toto vyhľadávanie by vám v tomto prípade prinieslo výsledky, ktoré by ste normálne neočakával.

Predmet - Vyhľadávanie len v predmetoch správ.

Od - Kto poslal správu. Treba poznamenať, že toto vyľadávanie môže obsahovať viac dát ako je zobrazených vo výpise priečinka. V normálnom poli "Od" sa zvyčajne nachádza meno A e-mailová adresa, ale SquirrelMail zvyčajne zobrazuje len mená. Ak do vyhľadávania zadáte e-mailovú adresu, a táto nieje zobrazená, správa sa aj tak nájde.

Komu - Komu bola poslaná správa. Tu može byť viac adries, nielen jedna e-mailová adresa.

Kópia - To isté ako "Komu", s výnimkou správ poslaných ako slepé kópie.

Posledné vyhľadávania Ak povolíte túto možnosť, stránka vyhľadávania tiež zobrazí prehľad do max. 9 posledných hľadaní za účelom rýchleho prístupu. Kliknite na "Hľadať ďalší" na znovu-vyhľadanie podľa rovnakých kritérií. Pomocou odkazu uložiť môžte aktuálne hľadanie uložiť ako Uložené vyhľadávania. Ostatanú uložené pokiaľ explicitne neprikážete vymazať vyhľadanie. Kliknite na Zabudni pre odstránenie vyhľadávania z výpisu posledne hľadaných.