Často Pytané sa Otázky Ľudia majú často tie isté otázky. ktoré už boli predtým mnohokrát zodpovedané. Toto je zoznam hlavne sa pýtaných otázok a odpovedí.
Môžem použiť pri vkladaní adresy cez adresár viac mien naraz?

Áno. Okno vyhľadávania v adresári zobrazuje všetky nájdené výsledky pre zadané kritéria vyhľadávania. Ak je napr. zobrazených 10 mien môžte si ich vybrať v akejkoľvek kombinácii do poľa Príjemca: alebo do poľa Kópia. Ak použijete tlačidlo Použiť Adresy môžte vložiť adresy do patričných polí.

Môžem pridať mená do adresára priamo zo správy?

Nie. V súčasnosti nemôžte mená pridať priamo z doručenej správy do adresára. Môžte avšak kliknutím pravým tlačidlom na myši uložiť si adresu do schránky(systému windows) a prilepiť ho do adresára. Vyskúšajte, nebudete sklamaný. SquirrelMail sa neustále vyvíja a táto funkcia môže byť zahrnutá v blízkej budúcnosti v tejto alebo podobnej forme.

Kto vytvoril SquirrelMail?

Pomáha nám množstvo ľudí. Pre zobrazenie ich zoznamu, môžte navštíviť našu www stránku www.squirrelmail.org.

Čo je webmail?

V prípade SquirrelMail-u vám dáva prístup cez IMAP protokol k vášmu e-mail účtu. To znamená, že nemusíte konfigurovať softvér, len si jednoducho prezriete svoju poštu :-) .

Kde môžem použiť tento webmail?

Kdekoľvek kde je k dispozícii internetový prehliadač (Internet Explorer, Mozilla, Netscape a iné..) Bezdrôtový prístup (WAP/WML) nieje v súčasnosti plánovaný.

Prečo použiť webmail namiesto normálneho poštového klienta (softvéru)?

Nieje isté či by webmail bol niekedy kompletnou náhradou za normálneho poštového klienta (softvéru). Ale! Kto to vie? Kedykoľvek keď budete v dome priateľov, na výlete, doma, v práci, či proste mimo svojho osobného počítača a budete si chcieť skontrolovať poštu, vždy budete vedieť ako. Pretože je veľmi nepríjemné nastavovať na počítači e-mailový účet a potom ho znovu hneď zmazať. SquirrelMail je navrhnutý ako dodatok pri používaní vášho poštového klienta (softvéru).

Ako táto vec funguje?

SquirrelMail používa IMAP protokol, informácie o ňom môžte nájsť tu. Program tiež používa svoje IMAp funkcie, nie len tie zabudované v PHP4. Vám na tom nemusí záležať s výnimkou tých, ktorí sú zodpovední za ich inštaláciu na serveri, ale môžte nám dôverovať, oceňujú to.