Wprowadzenie do Wiewiórczej poczty Wiewiórcza poczta pozwala na korzystanie z poczty elektronicznej za pomocą przeglądarki WWW.

Czym dokładnie jest Wiewiórcza poczta? To interfejs sieciowy służący do pisania i odbierania poczty elektronicznej napisany w języku PHP4. Został tak zaprojektowany, by umożliwić dostęp do serwera poczty z dowolnego miejsca na świecie poprzez sieć WWW. Więcej informacji o sposobie działania programu oraz protokole IMAP znajduje się w tym miejscu.

Podstawy

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytanie dotyczące programu znajdują się w FAQ (ang. Frequentyl Asked Questions).

Okno Wiewiórczej poczty w przeglądarce podzielone jest na dwie części zwane ramkami. W lewej ramce pokazane są używane (subskrybowane) foldery. Więcej informacji dotyczących lewej ramki znajduje się w tym dokumencie pomocy w sekcji "Foldery".

Większość operacji przeprowadzana jest jednak po prawej stronie. Na samej górze znajduje się pierwszy pasek wyboru. Dostępne opcje to Wyloguj się, pozwalający na bezpieczne wylogowanie po zakończeniu pracy w programie oraz Aktualny folder, wskazujący w którym z używanych (subskrybowanych) folderów, użytkownik znajduje się w danej chwili. Po zalogowaniu domyślnie korzysta się z folderu "Inbox", więc tenże zostanie pokazany.

Niżej znajduje się kolejny pasek wyboru, w którym dostępne opcje to: