Odpowiedzi na często zadawane pytania (FAQ - Frequently Asked Questions) W tej sekcji znajdują się odpowiedzi na często powtarzające się pytania.
Czy można używać wielu adresów z książki adresowej?

Tak. Po przeszukaniu książki adresowej wyświetlone zostaną wszystkie znalezione adresy, odpowiadające zadanemu kryterium. Jeżeli znalezionych zostanie 10 adresów, to można wybrać dowolne z nich do pól "Do:" lub "CC:". Wszystkie wybrane adresy zostaną wprowadzone do odpowiedniego pola po kliknięciu przycisku Użyj adresy.

Czy można dodać adres do książki adresowej bezpośrednio z wiadomości?

Nie. Obecnie nie ma takiej możliwości. Można natomiast kliknąć prawym przyciskiem myszy na adres, skopiować go do schowka, a następnie do książki adresowej. To utrudnienie zostanie prawdopodobnie usunięte w przyszłej wersji programu.

Kto jest twórcą Wiewiórczej poczty?

Wiele osób jest za to odpowiedzialnych. Pełna lista twórców dostępna jest w witrynie programu - www.squirrelmail.org.

Czym jest obsługa poczty przez WWW?

W przypadku Wiewiórczej poczty oznacza to dostęp do konta pocztowego za pomocą protokołu IMAP i brak potrzeby "grzebania" w konfiguracji w celu sprawdzenia poczty.

Gdzie można korzystać z obsługi poczty przez WWW (</b>ang. <b>webmail)?

Wszędzie tam, gdzie dostępna jest przeglądarka internetowa. Na razie nie dotyczy to połączeń bezprzewodowych (WAP/WML).

Dlaczego do obsługi poczty elektronicznej korzystać z przeglądarki internetowej, a nie zwykłego klienta pocztowego?

Prawdopodobnie obsługa poczty przez WWW nigdy nie stanie się pełnym substytutem dla zwykłego klienta pocztowego. Chociaż, kto wie? Jednak każdy użytkownik usiłujący sprawdzić pocztę u znajomych, w pracy, podróży; gdziekolwiek z dala od swego komputera, powinien już znać odpowiedź. Ponieważ zwykle ustawienie na innych komputerach odbioru poczty jest po prostu zawracaniem głowy. Wiewiórcza poczta została stworzona jako uzupełnienie zwykłego klienta pocztowego.

W jaki sposób to wszystko działa?

Wiewiórcza poczta korzysta z protokołu IMAP. Więcej informacji znajduje się w tym miejscu. Program wykorzystuje również specjalnie stworzone dla niego funkcje, które nie są zawarte w PHP4. Tylko osoby odpowiedzialne za zainstalowanie programu zwrócą na nie uwagę i - na pewno - docenią.