Adresai Adresų knygos gali sutaupyti daug laiko ir spausdinimo. Jūs galite išsaugoti adresus žmonių, kuriems rašote dažniausiai ir vėliau juos panaudoti.

Adresų knygos yra geros priemonės taupyti laiką. Jose gali būti saugomi dažniausiai naudojami adresai. LDAP serveriai (dažnai naudojami privačiose kompanijose ir universitetuose, kad standartiniai organizacijų adresai būtų lengvai pasiekiami) taip pat yra palaikomi Squirrelmail.

Jei jūsų naršyklė palaiko Javascript, tada jums būtų geriau įjungti javascript naudojančią adresų knygą savo pašto Nustatymų meniu. Ji veikia nedidelių iššokančių langų principu. Paprasti HTML adresų sąrašai yra palaikomi tam atvejui, kad Squirrelmail galėtų naudoti ir pačios paprasčiausios Interneto naršyklės.

Trumpas vardas

Čia įrašykite kokį nors žinomą vardą. Ką nors kas jums primintų kam priklauso šis adresas.

E-pašto adresas

Čia rašomas pilnas to asmens elektroninio pašto adresas. Spėlioti čia negalima. Elektroninio pašto adresą sudaro trys dalys. Pirmiausia rašomas adresato identifikatorius, pvz. "petrasp". Toliau po @ simbolio eina pašto serverio adresų srities aprašymas, pvz. "pastas". Galiausiai rašomi viršutinio lygio srities simboliai, kurie gali būti patys įvairiausi trumpiniai, tokie kaip lt, au, cc, us, com, org, net ar net edu. Šie trumpiniai paprastai nustato kokiai bendrinei sričiai priklauso antroje dalyje aprašytas adresas. lt naudojamas lietuviškų serverių vardams, com - komercinėms organizacijoms, org - nekomercinėms organizacijoms, net - interneto paslaugų tiekėjų tinklams. Pilnas elektroninio pašto adresas turetų atrodyti panašiai į petrasp@pastas.lt. (be paskutinio taško). Jei suklysite, paštas turėtų grįžti su Mailer Daemon pranešimu arba nukeliauti pas kitą žmogų.

Papildoma informacija

Tai dar vienas laukas, kur jūs galite parašyti kažką primenančio apie asmenį. Ir jame tilps daugiau nei "trumpo vardo" lauke. Pvz. jei tai verslo kontaktas, galima parašyti "Sutikau bulvių augintojų simpoziume"

Taisyti arba trinti

Šie mygtukai leidžia pataisyti vieną pasirinktą adresą arba ištrinti kelis pasirinktus įrašus adresų knygoje

Įtraukti į adresų knygą

Reikia užpildyti aukščiau aprašytus laukus. Trys pirmus (trumpas vardas, E-pašto adresas, ir vardas) turi būti būtinai užpildyti. Pavardė ir papildoma informacija yra papildomi laukai.

LDAP

LDAP yra specialus centralizuoto informacijos saugojimo ir jos paėmimo protokolas. Pavyzdžiui, universitetas gali naudoti LDAP saugoti visiems savo studentų, dėstytojų ir personalo adresams. Tinkamai sukonfiguruoti LDAP nustatymai leistų SquirrelMail pateikti visus mokymo įstaigos el-pašto adresus. Squirrelmail LDAP galimybės yra pakankamai didelės ir leidžia vienoje vietoje rodyti asmeninę adresų knygą ir LDAP adresus.

LDAP gali būti sukonfiguruotas naudoti kokį nors LDAP serverį arba visiškai atjungtas. Viskas priklauso nuo pašto administatoriaus.

Kadangi LDAP nustatymai galioja visai SquirrelMail pašto sistemai, juos turėtų sutvarkyti administratorius, kuris įrengė www pašto sistemą.